آشنایی با شبکه 5G

دسته بندی ها :
آشنایی با شبکه 5G

به تدریج و با آماده شدن زیر ساخت های لازم، به زمان انتشار شبکه 5G  نزدیک شده ‌ایم و دستگاه های هوشمند به مرور در حال سازگار شدن با این شبکه مهم هستند. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل شبکه 5G یا شبکه نسل پنجم، را یک فناوری دسترسی به اینترنت از طریق شبکه سلولی معرفی می کنند که با هدف افزایش سرعت، محدوده پوششی و پاسخگویی شبکه های بی‌ سیم، در حال برنامه ریزی و پیاده ‌سازی است.

مزایای شبکه 5G

مزایای شبکه 5G چیست ؟

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یکی از مهم ترین مزایای شبکه 5G را در سرعت بسیار بالای اینترنت این شبکه می دانند. شبکه 5G  می‌تواند سرعتی در حدود ۲ گیگا بیت تا ۱۰۰ گیگا بیت را پشتیبانی نماید.

این سرعت بین ۱۰ تا ۱۰۰ برابر سریع تر از سرعت اینترنت نسل چهارم است. یکی دیگر از مزایای مهم شبکه های 5G قابلیت تاخیر پایین یا Low Latency است.

 

به عنوان مثال اگر در وبسایت آپارات یک ویدئو را جستجو می ‌کنید در حال فرستادن یک درخواست به سمت سرور آپارت هستید. به بازه ی زمانی درخواست تا پاسخ سرور، میزان تاخیر می‌ گویند. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که این نرخ تاخیر هم اکنون در حدود ۲۰ میلی‌ثانیه است که با فناوری5G  به رقمی نزدیک ۱ میلی‌ثانیه خواهد رسید.

همچنین کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل اضافه می کنند که شبکه 5G  برای اتصال تعداد بیشتری از دستگاه هایی که توانایی برقراری ارتباط با اینترنت را دارند، نیز مورد استفاده قرار می گیرد. با روی کار آمدن IoT  یا اینترنت اشیاء، نیاز به اتصال انبوهی از دستگاه های هوشمند بیش از پیش احساس می ‌شود. به دلیل اینکه در آینده نزدیک بسیاری از وسایل هوشمند خواهند شد، وجود این شبکه هوشمند از اهمیت بسیاری برخوردار است.

شبکه 5G موبایل

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل  یادآور می شوند که هم اکنون تعداد محدودی از موبایل ها از شبکه نسل پنجم پشتیبانی می‌ کنند. سوالی که ممکن است برای کاربران مطرح باشد خریدن یا نخریدن گوشی های 5G است. تعداد موبایل هایی که از نسل پنجم پشتیبانی می ‌کنند در حال حاضر بسیار محدود است و این موضوع در کنار پیچیدگی پیاده ‌سازی، باعث افزایش هزینه ها می گردد.

همچنین تا زمانی که زیرساخت و بستر مناسبی وجود نداشته باشد، خرید یک گوشی 5G، امکان استفاده از این مزایا را نخواهد داشت. فراگیر شدن شبکه نسل پنجم مدتی طول خواهد کشید و تا فراگیر نشدن این شبکه خرید دستگاه های دارای این قابلیت توجیه اقتصادی نخواهد داشت.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: نشانه های خراب شدن باتری موبایل، پیش از تحویل گوشی برای تعمیر به این نکات توجه داشته باشید، آشنایی با صفحه نمایش موبایل ها، راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت در گوشی های اندرویدی، چرا بلوتوث گوشی خاموش نمی شود و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X