آشنایی با ساختار باتری موبایل

دسته بندی ها :
آشنایی با ساختار باتری موبایل

امروزه گوشی های هوشمند در انواع مختلف باتری به بازار عرضه می شوند. برای باتری های موبایل محدودیت هایی برای اندازه و وزن وجود دارد. یک باتری بزرگ، دستگاه را سنگین می سازد و باعث می شود تلفن همراه راحت و سبک نباشد. بنابراین کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند طراحان موبایل ها  براساس سه پارامتر ترکیب شیمیایی، اندازه و وزن باتری به طراحی اقدام می کنند. در این مقاله با ساختار باتری های گوشی های هوشمند آشنا می شویم.

ساختار باتری موبایل

باتری لیتیوم پلیمر :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که این باتری ها جزو پیشرفته ترین مدل های باتری گوشی های هوشمند محسوب می شوند. باتری های لیتویم پلیمر علاوه بر ظرفیت بالا، بسیار سبک هستند. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند در این باتری ها تاثیرات “اثر حافظه ای” وجود ندارد. “اثر حافظه ای” زمانی اتفاق می افتد که باتری های قابل شارژ بین چرخه شارژ به طور کامل تخلیه نمی شوند، در نتیجه باتری چرخه کوتاه شده را حفظ می کند که از ظرفیت باتری کاسته می شود.

باتری لیتیوم یون :

باتری های لیتیوم یون چگالی انرژی بیشتری نسبت به باتری های لیتیوم پلیمر دارند. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل تاکید می کنند که در دستگاه هایی با اندازه بزرگ مانند تبلت ها، از باتری های لیتیوم پلیمر استفاده می شود. باتری های یون لیتیوم از باتری های لیتیوم پلیمری ارزان تر هستند. در باتری های لیتیوم یون از یک مدار محافظ فعال استفاده می شود که مانع از گرم شدن بیش از اندازه ی باتری می شود. باتری های لیتیوم پلیمری به مدار حفاظت فعال نیاز ندارند و به همین دلیل است که این باتری ها را می توان در اندازه های کوچک تولید نمود.

باتری تعویضی و غیرتعویضی

باتری های تعویضی و غیرتعویضی :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل بیان می کنند که در باتری های غیرقابل تعویض، یک سلول لیتیوم یونی وجود دارد که مهر و موم شده است. این سلول از صفحات آند و کاتد تشکیل شده است و یک لایه ی جداکننده بین این صفحات تعبیه شده است. به دلیل اینکه دستگاه های قدرتمند نیاز به باتری های بزرگتری دارند و مشتریان ترجیح می دهند این باتری های بزرگ در فضای کوچکی قرار بگیرد، در دستگاه های بزرگ از باتری های غیرتعویضی استفاده می شود تا فضای کمتری مورد نیاز باشد.

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، در وبسایت گروه بازرگانی عادلی فعال در فروش عمده قطعات موبایل می توانید مطالب دیگری که شامل: بررسی دلایل انفجار گوشی ها، عوامل کند شدن سرعت گوشی، روش های محافظت از چشم ها در برابر موبایل، بررسی ال سی دی موبایل، روش های شارژ سریع گوشی و … می باشد را مطالعه کنید.

برچسب ها :

نظرات شما

X