آشنایی با حافظه کش گوشی

دسته بندی ها :
آشنایی با حافظه کش گوشی

به صورت کلی حافظه کش موبایل، مجموعه ای اطلاعات از برنامه های مختلف است که در قسمتی از گوشی موبایل ذخیره می شود. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند حافظه کش، یکی از مهم ترین مواردی است که اهنگام به وجود آمدن اختلالات متفاوت در عملکرد گوشی مورد بررسی قرار می گیرد. در این مقاله قصد داریم به صورت کامل مبحث حافظه کش گوشی را بررسی نماییم.

وظیفه حافظه کش

وظیفه حافظه کش :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که مسئولیت اصلی حافظه کش، جلوگیری از کاهش سرعت گوشی و عملکردهای متفاوت برنامه ها می باشد. هر برنامه ای برای اجرا شدن، مقداری از فضای رم موبایل را اشغال می کند.

اگر قرار باشد با هر بار باز کردن برنامه های مختلف ، تمامی فایل ها از ابتدا بارگزاری شوند، سرعت گوشی موبایل شما بسیار کاهش پیدا می کند. حافظه کش ، برخی از اطلاعات برنامه ها را ذخیره می کند تا با هر بار اجرا شدن برنامه ها، نیازی به بارگزاری مجدد قسمت های مختلف برنامه موردنظر مانند منوها یا تصاویر و ارسال درخواست جدید به سی پی یو دستگاه وجود نداشته باشد.

چرا حافظه کش را پاک کنیم ؟

هر برنامه ای که بر روی گوشی اندروید یا آیفون نصب شده باشد دارای حافظه کش می باشد. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که برنامه هایی مانند تلگرام و اینستاگرام حجم بیشتری از دیتا را بر روی گوشی شما ذخیره می کنند.  به همین دلیل است که وقتی کاربران با مشکلات متفاوتی مانند مشکل خاموش شدن یا کم شدن سرعت موبایل مواجه می شوند، توصیه می شود که حافظه کش و دیتا برنامه های سنگین گوشی مانند اینستاگرام و تلگرام را پاک کنید.

حافظه کش گوشی

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل بیان می کنند که برای پاک کردن دیتا و کش گوشی های اندروید تنها کافیست مراحل زیر را اجرا کنید. ابتدا وارد قسمت Settings گوشی شوید. گزینه Storage را انتخاب کنید. سپس گزینه Cached Data را انتخاب کنید و گزینه Clear را اجرا کنید.

در صورتی که قصد دارید تنها کش تعدادی از برنامه ها را پاک کنید و قصد ندارید کش کل گوشی را پاک کنید از روش زیر استفاده کنید. وارد تنظیمات گوشی بشوید. از قسمت برنامه ها، برنامه موردنظر را انتخاب کنید. گزینه Storage را انتخاب کرده و سپس Cached Data و Clear را اجرا کنید.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: ساده ترین روش حذف تلگرام، حل کردن مشکل روشن نشدن وای فای، سه راهکار برای مشکل متوقف شدن برنامه ها در اندروید،،تعمیر و تعویض ال سی دی، راه حل های ساده برای مشکل هنگ کردن گوشی های اندرویدی و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X