آشنایی با انواع قفل گوشی های هوشمند

دسته بندی ها :
آشنایی با انواع قفل گوشی های هوشمند

گوشی های هوشمند امروزی از قابلیت های متعددی بهره مند هستند که یکی از آن ها انواع مختلف قفل برای موبایل می باشد. کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که به طور کلی این قفل ها در دو گروه مختلف تقسیم بندی می شوند. در این مقاله به بررسی انواع این قفل های موبایل می پردازیم.

قفل گوشی های هوشمند

قفل های splock :

کارشناسان بازرگانی عادلی این قفل ها را قفل هایی می دانند که به صورت مستقیم با شبکه ارتباط دارند. به طور کلی این قفل ها به شبکه و مخابرات مربوط هستند و کاربر هیچ گونه اختیار بر این قفل ها ندارد. این قفل ها به دو نوع شبکه ای و کارخانه ای تقسیم می شوند.

عدم تطابق فرکانس گوشی با شبکه موجب می شود عملکرد دستگاه مختل بشود. در این حالت شما با قفل splock از نوع شبکه ای مواجه شده اید. کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند اگر دستگاه مورد نظر دوبل باند باشد و همچنین نرم افزار سیستم گوشی در اختیار کاربر باشد می تواند از طریق هماهنگ کردن سیگنال گوشی با فرکانس شبکه، قفل شبکه ای دستگاه را باز نماید.

کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که طراحی بعضی از گوشی ها به نوعی است که تنها با یک سیم کارت کار می کند. ساختار این گوشی ها به گونه ای است که امکان استفاده از آنها در کشوری دیگر وجود ندارد و همچنین راه اندازی موبایل با یک سیم کارت دیگر نیز امکان پذیر نیست. این گوشی ها در صورت قفل شدن قابل استفاده نیستند و به همین دلیل به گوشی های یک بار مصرف نیز شهرت دارند. موبایل هایی که با این قفل مواجه می شوند، دچار قفل splock کارخانه ای شده اند.

الگو موبایل

الگو و پسورد :

کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند از مزایای استفاده از الگو برای قفل گوشی هوشمند، ساده بودن الگو نسبت به پسورد و سایر روش ها می باشد. از معایب الگو نیز می توان به قابل پیش بینی بودن الگو در صورت سادگی اشاره نمود. قفل با استفاده از الگو زمانی مناسب است که الگو ساده و قابل پیش بینی نباشد. عموما کاربران الگوهای ساده را برای موبایل انتخاب می نمایند.

استفاده از پسورد پیچیده و مشکل برای حفظ امنیت اطلاعات داخل دستگاه بسیار مفید است. کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند رمز عبورهای پیچیده، امنیت بسیار بالایی برای دستگاه ایجاد می نمایند. البته وارد کردن مکرر پسورد پیچیده در طول روز ممکن است برای بعضی از کاربران دشوار باشد. به همین دلیل بهتر است کاربران تنها زمانی که به امنیت بسیار بالا نیاز دارند، برای قفل موبایل از پسورد استفاده نمایند.

تشخیص چهره و اثر انگشت :

استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره، سرعت بالایی برای باز کردن قفل به کاربران ارائه می نماید. کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که در این تکنولوژی، تنها با یک نگاه سنسورها فعال شده و قفل موبایل باز می گردد. از معایب استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره می توان به مواردی اشاره نمود که کاربران توسط سنسورها شناسایی نمی شوند. معمولا در زمان هایی که کاربران عینک به چشم دارند و یا در محیط های کم نور قرار گرفته اند، با خطای شناسایی چهره مواجه می شوند.

اثر انگشت موبایلیکی دیگر از روش های قفل مدرن که کارشناسان بازرگانی عادلی اشاره می نمایند، تکنولوژی اثر انگشت است.

از مزایای استفاده از تکنولوژی اثر انگشت، می توان به سریع بودن و امنیت نسبتا بالا اشاره نمود.

تمیز نبودن و یا مرطوب بودن اثر انگشت یکی از عواملی است که منجر به عدم تشخیص اثر انگشت کاربر توسط حسگرها می شود.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: عوامل اصلی آنتن ندادن گوشی، لوازم جانبی پرکاربرد موبایل، نحوه مدیریت صحیح حافظه رم گوشی های اندرویدی، باورهای نادرست در مورد باتری های موبایل، بررسی مشکلات اتصال اینترنت در گوشی های اندرویدی و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X